Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Wśród wszystkich cudzoziemców, legalnie pracujących w Polsce, 90% – Ukraińcy

Wśród wszystkich cudzoziemców, legalnie pracujących w Polsce, 90% – Ukraińcy

Zdjęcie pobrano z tsn.uaJak informuje dziennik Gazeta Prawna – nowe dane polskiego ministerstwa pracy wykazują, że w ubiegłym roku polscy pracodawcy zadeklarowali zatrudnienie blisko 244 tysięcy pracowników ze wschodu, 90% z których składają specjaliści z Ukrainy.

Drudzy na liście po Ukraińcach – Mołdawianie i Białorusini. Ukraińcy, Białorusini i Rosjanie poszukują pracy w Polsce, a Gruzini i Mołdawiane traktują Polskę przeważnie jako przystanek po drodze dalej na Zachód, – pisze gazeta.

Większość migrantów pracuje w sferze budownictwa, gospodarce rolnej i opiece nad dziećmi. Przeciętne wynagrodzenie wynosi 2 400 złotych (600 euro) — według danych statystycznych.

„Dziennik Gazeta Prawna” zaznacza, że polskie firmy coraz częściej interesują się ukraińskimi specjalistami o wysokiej kwalifikacji, na przykład w dziedzinie IT, a także menedżerami średniego szczebla.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code