Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Władze Jersey City planują przenieść Pomnik Katyński z Exchange Place

Władze Jersey City planują przenieść Pomnik Katyński z Exchange Place

Fot. https://amerykaija.pl

Polacy w Stanach Zjednoczonych są zaniepokojeni planami miejscowych władz wobec usunięcia Pomnika Katyńskiego w Jersey City z placu nad rzeką Hudson

Krążące od kilku tygodni pogłoski potwierdził burmistrz miasta, który na Twitterze napisał o projekcie stworzenia parku na terenie, gdzie stoi pomnik. Zaniepokojenie losem pomnika wyraził polski ambasador w Waszyngtonie.

„Przeniesiemy pomnik z Exchange Place i tymczasowo go przechowamy w Departamencie Prac Publicznych, aby nie został uszkodzony. Podejmujemy prace inżynieryjne przygotowujące teren pod park – skwitował bez dalszych wyjaśnień Steven Fulop.

Prezes Komitetu Katyńskiego, emerytowany adwokat Krzysztof Nowak, zapewniał w rozmowie z PAP o pozytywnym nastawieniu do sprawy. „Prawo jest po naszej stronie. Postawiliśmy pomnik na podstawie zarządzenia wydanego 13 kwietnia 1987 roku przez Radę Miejską Jersey City” – tłumaczył. Jak dodał, ponieważ władze miasta nie chcą rozmawiać z przedstawicielami Polonii, postanowiono wynająć prawnika.

Słowo Polskie na podstawie informacji PAP, 02.05.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code