Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Wkrótce u ukraińskiego przemysłu samochodowego pojawią się nowe problemy – rosyjskie cło utylizacyjne

Wkrótce u ukraińskiego przemysłu samochodowego pojawią się nowe problemy – rosyjskie cło utylizacyjne

Obowiązkowe cło utylizacyjne dla samochodów, wyprodukowanych na Ukrainie i eksportowanych do Rosji wprowadza Federacja Rosyjska. W związku z tym ukraińskie samochody zdrożeją od 10% do 15%, co znacząco zmniejszy ich popularność na rosyjskim rynku.

Do Rosji Ukraina sprowadza Lanosy, KRAZy, Bogdany (Łady) i inne samochody, przeważnie osobowe. Popyt na przestarzałe Lanosy drastycznie spadł nawet na Ukrainie, teraz fabryka w Zaporożu stoi na progu bankructwa przez nowe problemy z rynkiem rosyjskim.

Aczkolwiek Ukraina też ma możliwości by zablokować import już rosyjskich samochodów. Dziś w Rosji produkują popularne modele Hyundai, Kia, Volkswagen, Renault (Dacia), większość z których trafia właśnie na rynek ukraiński.

„Wojna ekonomiczna”, która zaczęłą się od blokowania dostaw ukraińskich serów do Rosji nabiera nowych obrotów i może przerosnąć w dość poważniejszy kłopot przed zimą, gdy zwiększy się zapotrzebowanie na rosyjski gaz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code