Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Wkrótce bilet na pociąg „Kijów-Przemyśl” można będzie kupić także w Internecie

Wkrótce bilet na pociąg „Kijów-Przemyśl” można będzie kupić także w Internecie

Usprawnienie obsługi nowego pociągu „Kijów-Lwów-Przemyśl” było jednym z punktów rozmów przewodniczącego Administracji Obwodowej Oleha Syniutki oraz Rady Obwodowej Oleksandrza Hanuszczyna z Ambasadorem RP w Kijowie Janem Piekło.

Tak zwany „e-bilet” ma ułatwić zakup biletów na przejazd do Polski i z powrotem. Elektroniczny system sprzedaży biletów przez Internet sprawdził się w ramach wewnętrznej obsługi pasażerów. Dzisiaj znaczna część klientów preferuje kupić bilet za pośrednictwem odpowiednich serwisów w domu lub pracy i nie stać w długich kolejkach, jak to dzieje się obecnie z biletami na pociąg „Kijów-Przemyśl”.

Na spotkaniu rozmawiano także o polsko-ukraińskiej współpracy transgranicznej i gospodarczej oraz o perspektywie realizacji nowych projektów. Poruszono tematy związane z infrastrukturą drogową oraz korytarzu transportowym od Morza Bałtyckiego do Morza Czarnego.

Jan Piekło zaznaczył, że obecnie są siły, które prowokują konflikty między obydwoma zaprzyjaźnionymi narodami. – Wszyscy rozumiemy, że bez wolnej Ukrainy nie może być wolnej Europy. Teraz ktoś celowo pragnie nas skłócić, niszcząc nasze pomniki. To prowokacja. Dlatego dzisiaj, jak nigdy musimy pokazać naszą jedność. Polska była, jest i będzie krajem przyjacielskim dla Ukrainy – mówił szef polskiej dyplomacji na Ukrainie.

Oleg Syniutka podziękował Polakom za pomoc, które okazuje polski rząd państwu ukraińskiemu: „Bardzo ważną i zasadniczą sprawą dla nas jest szacunek Ukraińców do Polaków i odwrotnie – Polaków do Ukraińców. Musimy dziś utrzymać te dobre stosunki, które budowano przez długie dziesięciolecia. My w obwodzie lwowskim nie mamy żadnego problemu z polską wspólnotą i staramy się by każdy Polak, tutaj mieszkający, czuł się komfortowo”.

Igor Gałuszczak, 31.01.17 r.