Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Wizyta kolędowa biskupa Leona Dubrawskiego w Winnicy

Wizyta kolędowa biskupa Leona Dubrawskiego w Winnicy

Odwiedzając, jak co roku, parafie w diecezji kamieniecko-podolskiej, biskup ordynariusz Leon Dubrawski zawitał 18 stycznia także do Winnicy.

Niedzielna wizyta duszpasterska biskupa w tym mieście rozpoczęła się w parafii pw. Ducha Świętego na Wiszence, gdzie na gościa z Kamieńca Podolskiego o 17.00 już oczekiwały liczne rzesze wiernych w tym dzieci, które powitały biskupa piękną kolędą. Ordynariusz diecezji jest dobrze znany z powszechnej promocji i szerzenia tradycji kolędowania. Zawsze dodaje do swoich wizyt szczyptę humoru: „Jak zjem, to chce mi się kolędować, jak zakolęduję, to znów chce mi się jeść!”. Tym razem po Mszy świętej, celebrowanej przez Leona Dubrawskiego w asyście proboszcza wiszeńskiej parafii ks. Sergiusza Toberta i rektora seminarium Redemptoris Mater ks. Mirosława Cybulskiego, kolędowanie trwało przez następne dwie godziny.

Dzieci, zachęcone do śpiewania za pomocą słodyczy, wykorzystały cały „arsenał” swoich śpiewniczków, a biskup wciąż śpiewał i śpiewał.

Zakończyła się wizyta duszpasterska Leona Dubrawskiego w zachodniej dzielnicy miasta dopiero po 20.00, kiedy biskup wyruszył do kościoła Matki Boskiej Anielskiej na ulicę Soborną. Zdążył tam na wspaniały międzynarodowy koncert kolęd w wykonaniu seminarzystów Redemptoris Mater. Razem z biskupem parafianie i goście centralnego winnickiego kościoła śpiewali aż do godziny 22.00.

Słowo Polskie, 20.01.15 r.


 

{morfeo 735}