Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Święty Mikołaj w Nowogradzie Wołyńskim

Święty Mikołaj w Nowogradzie Wołyńskim

W sobotę 5 grudnia dzieci z parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Nowogradzie Wołyńskim zaprosili do siebie świętego Mikołaja.

Młodzi katolicy dowiedzieli się najpierw o historii życia świętego, o jego cudach po śmierci i kim był biskup z Miry przy życiu. Syn bogatych rodziców, który po ich śmierci rozdawał swe bogactwa biednym i, można powiedzieć, przez zrządzenie losu, a może – dzięki Opatrzności Bożej, został biskupem, zmarł 6 grudnia i właśnie tego dnia ludzie na całym świecie darują jeden drugiemu prezenty.

W tym roku młodzież parafialna dobrze przygotowała się do wizyty gościa z białą brodą. Dzieciaki zaprezentowały sztukę teatralną o aniołku, który pomagał innym aniołom przygotować się do wizyty świętego Mikołaja. Potem wszedł sam święty Mikołaj w mitrze, trzymając w rękach pastorał. Do złudzenia przypominał prawdziwego biskupa!

Mikołaj przeczytał listy od dzieci, porozmawiał z każdą grupą katechumenalną o tym, czego się nauczyły na katechezach oraz rozdał prezenty.

Dzieci wesoło i z korzyścią spędzili czas, wielu z nich zrozumiało, że trzeba dbać nie tylko o siebie, ale i innych ludzi.

Ania Szłapak na podstawie informacji credo-ua.org, 10.12.15 r.