Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Witold Waszczykowski 13-14 września z wizytą na Ukrainie

Witold Waszczykowski 13-14 września z wizytą na Ukrainie

Źródło: www.polskieradio.plMinister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski przybył na Ukrainę by we wtorek i środę uczestniczyć w spotkaniach z prezydentem Petrem Poroszenką, premierem Wołodymyrem Hrojsmanem, ministrem spraw zagranicznych Pawłem Klimkinem oraz oddać hołd Polakom z ukraińskiej listy katyński w Bykowni pod Kijowem.

Podczas niedawnego Forum Ekonomicznego w Krynicy doszło do spotkania premier Beaty Szydło i szefa ukraińskiego rządu Wołodymyra Hrojsmana, w którym uczestniczył też szef polskiego MSZ. Premier Szydło mówiła po tym spotkaniu, że celem jest członkostwo Ukrainy w UE, a wolna Ukraina jest gwarancją bezpieczeństwa Europy. Ukraiński premier ocenił wówczas, że partnerstwo z Polską jest dla jego kraju strategiczne.

Podczas wrześniowej wizyty, jak poinformował PAP dyrektor biura prasowego MSZ Rafał Sobczak: „Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Ukrainy Pawło Klimkin i Witold Waszczykowski dokonają przeglądu kluczowych obszarów współpracy polsko-ukraińskiej. Minister Waszczykowski omówi również dorobek i perspektywy rozwoju relacji bilateralnych z prezydentem Petro Poroszenko i premierem Wołodymyrem Hrojsmanem. Omówione zostanie m.in. polskie wsparcie dla reform na Ukrainie”.

Według Sobczaka wizyta w Kijowie posłuży także omówieniu problematyki współpracy transatlantyckiej i bezpieczeństwa; ponadto tematem rozmów będzie konflikt rosyjsko-ukraiński.

Słowo Polskie, na podstawie informacji msz.gov.pl, 13.09.16 r.