Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Świąteczny program radiowy „Słowo Polskie Wnet”!

Świąteczny program radiowy „Słowo Polskie Wnet”!

W niedzielę 16 kwietnia w Winnickim Radiu Obwodowym na falach UKW oraz Radiu Przewodowym i w Internecie zabrzmi nowy odcinek programu radiowego „Słowo Polskie Wnet”.

W kwietniowej edycji prowadzący Inna Sandiuk oraz Petro Hnatyszyn opowiedzą o wystawie „Samarytanie z Markowej”, która odwiedziła Winnicę, dawny Płoskirów i inne miasta Podola i Wołynia. W tradycyjnej rubryce „Wywiad” – wypowiedź szefa biura Edukacji w polskim IPN Dariusza Gałaszewskiego.

Wszystkie reportaże są wzbogacone nagraniami z imprez, którym są one poświęcone, na przykład w relacji o warsztatach z robienia kwiatka dla mamy w Szkole im. Grocholskich w Winnicy można posłuchać piosenki „Bal na łące” w wykonaniu dziecięcego zespołu „Kresowiaczki”.

„Słowo Polskie Wnet” można słuchać w każdą trzecią sobotę miesiąca o godzinie 21.20 na falach Winnickiego Obwodowego Radia „Vintera” – 88,6 MHz oraz Winnickiego Przewodowego Radia (tzw. kołchoźnik). Powtórki w czwarty wtorek i czwartek miesiąca o godzinie 21.40 w radiu „Vintera” – 88,6 MHz.

 

>>>> Posłuchaj kwietniową audycję radiową Słowo Polskie Wnet <<<<

Redakcja, 16.04.17 r.