Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Witalij Kliczko odwołał swoje uczestnictwo w charkowskim forum uczestników Majdanów

Witalij Kliczko odwołał swoje uczestnictwo w charkowskim forum uczestników Majdanów

Zdjęcie pobrano z http://world.maidanua.org– Plany się zmieniły. 11-12 stycznia nasz lider nie przyjedzie do Charkowa na Ogólnoukraińskie forum Euromajdanów – poinformowała służba prasowa charkowskiego „Udaru” dziennikarzom Interfaksu.

Znany ukraiński bokser i polityk miał wziąć udział w forum jako obserwator i wystąpić na tradycyjnym codziennym charkowskim wiecu pod pomnikiem Szewczenki w sobotę 11 stycznia.

Jak informują sami organizatorzy, w charkowskim forum euromajdanowiczów weźmie udział ponad 110 delegatów z różnych obwodów Ukrainy, dwóch pracowników amerykańskiej ambasady oraz dwóch polskich parlamentarzystów Zbigniew Bujak i Zbigniew Romaszewski.

O współudziale w organizowaniu forum poinformowała Obywatelska Rada Majdanu, która ostatnio nie może dogadać się z opozycją a Sztab Narodowego Sprzeciwu, rezydujący w kijowskim Domu Związkowców twierdzi, że Majdan nie delegował ORM żadnych upoważnień i wśród członków tej rady są ludzie, bliscy administracji Janukowycza.

Red ., bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code