Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » „Witaj szkoło” – nowy rok szkolny w Nowogrodzie Wołyńskim

„Witaj szkoło” – nowy rok szkolny w Nowogrodzie Wołyńskim

16 września w niedzielę w Kościele p.w. „Podwyższenia Krzyża Świętego” w Nowogrodzie Wołyńskim odbyła się uroczysta msza Święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego w szkółce sobotnio- niedzielnej im. Jadwigi Jakubowskiej, działającej przy Polskim Stowarzyszeniu im. J. Lublińskiego.

Mszę odprawił Proboszcz parafii ksiądz Jan Safinski. Po pięknym kazaniu i wspólnej modlitwie ksiądz udzielił błogosławieństwa  wszystkim obecnym uczniom naszej szkółki, ich rodzicom, którzy licznie przybyli z dziećmi do Kościoła, absolwentom, którzy za tydzień już wyjeżdżają na studia do Polski.

Po mszy świętej w przykościelnej salce odbyło się spotkanie rodziców, uczniów i nauczyciela, na którym został ogłoszony plan zajęć na przyszły rok szkolny, planowane projekty i przedsięwzięcia oraz zebrano wnioski na wydanie i przedłużenie legitymacji szkolnych. Wszyscy uczniowie mogli poczęstować się pysznymi udekorowanymi na biało i czerwono ciasteczkami.

Działanie jest współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacja Wolność i Demokracja.

Wiktoria Szewczenko, prezes Polskiego Stowarzyszenia im. J. Lublińskiego, 19.09.18 r.

lp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code