Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Wiosenne obchody rocznicowe w Sławucie

Wiosenne obchody rocznicowe w Sławucie

W dniu 10 kwietnia 2016 roku w siedzibie Związku Polaków w Sławucie odbyła się uroczysta akademia, poświęcona świętom wielkanocnym oraz bieżącym wydarzeniom rocznicowym.

Akademię przygotowały nauczycielki, pracujące w Szkole Sobotnio-Niedzielnej: Larysa Cybula, Oksana Kocerbluk, Barbara Burska wraz z opiekunem chóru ,,Głos  Miłości” Wiktorią Pachomową. Wiersze i krótkie scenki dialogowe przygotowane przez Larysę Cybulę i Oksanę Kocerbluk podobały się wszystkim. Recytację wierszy przerywały wesołe i skoczne piosenki, wykonane przez chór pod przewodnictwem Wiktorii  Pachomowej.

Szczególnie atrakcyjnie   prezentowała się „Wiosna”, ubrana w zielona sukienkę a dzieci poprzebierane za kury i pisanki zrobiły prawdziwą furorę. Było wiele radości i śmiechu, a momentami odnosiło się wrażenie, że z pisanek rzeczywiście wyklują się pisklęta.

Druga część uroczystości miała charakter refleksyjny. Poświęcona była 11 rocznicy śmierci papieża, Jana Pawła II. Barbara Burska przybliżyła zebranym sylwetkę tego wielkiego Polaka. Pokazała jego osierocone dzieciństwo, pracę oraz zawierzanie się opiece Matki Boskiej Częstochowskiej, której papież zawdzięczał siłę w jakże trudnej, codziennej egzystencji. Podkreśliła, że my pozostaliśmy spadkobiercami jego epoki i powinniśmy wcielać w życie, głoszone przez niego idee.

Barbara Burska przypomniała również o przypadającej w dniu 10 kwietnia 6 rocznicy katastrofy smoleńskiej. Powiedziała o odbywających się w Polsce uroczystościach a także o zbliżającej się inauguracji 1050. rocznicy chrztu Polski.

Maria Kowalczuk, 16.04.16 r.

 


{morfeo 1169}

{youtube}{/youtube}