Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Wiosenne klimaty zagościły w Domu Polskim

Wiosenne klimaty zagościły w Domu Polskim

Po długim zimowym śnie budzi się do życia nie tylko przyroda. Odczuwalnie rośnie także aktywność środowiska polskiego na terenie Żytomierszczyzny. Jednym z ważnych ośrodków polskości w tym obwodzie na pewno jest Dom Polski w Żytomierzu. Ogrzane wiosennym słońcem dzieci, które są tutaj częstymi gośćmi zdecydowały, by pochwalić się tym, czego uczyły się przez chłodne zimowe dni i wieczory pod opieką doświadczonych pedagogów.

29 marca w Domu Polskim w Żytomierzu zapanował wiosenny, ciepły humor. Uczestnicy sobotnich kółek twórczych wspólnie z nauczycielami przygotowali ciekawy program świąteczny dla rodziców i innych gości, którzy zawitali w tym dniu do Domu Polskiego.

Święto się zaczęło od konkursu fryzur. Dziewczynki zaprezentowały pięknie ułożone włosy, fantastyczne pomysły,  które pomagały im realizować matki i babcie. Następnie przyszedł czas na zmagania rozrywkowe – kto okaże się najsprawniejszym szewcem albo kto najszybciej ugotuje barszcz?

W konkursie recytatorskim dzieci przedstawiły swoje umiejętności językowe i artystyczne, które nabywały pod czujną opieką nauczycielki języka polskiego Jany Kamińskiej.

Zwycięzcy konkursów otrzymali lektury dziecięce, ufundowane przez Polską Bibliotekę Narodowę, a wszyscy uczestnicy imprezy – słodycze od Domu Polskiego.

Na zakończenie spotkania dzieci pod kierownictwem Łarysy Bojko przygotowały mini-koncert młodych talentów, który był witany gorącymi brawami i uśmiechami wdzięcznych rodziców.

Irena Perszko, bwp

 

Zdjęcia z imprezy

{morfeo 540}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code