Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Wiosenna edycja konkursy recytatorskiego „Te słowa istniały zawsze…” w Nowej Borowej

Wiosenna edycja konkursy recytatorskiego „Te słowa istniały zawsze…” w Nowej Borowej

Dnia 20 kwietnia w siedzibie Kulturalno-Oświatowego Stowarzyszenia Polaków im. J. Słowackiego w Nowej Borowej po raz szósty odbył się konkurs recytatorski dla dzieci i młodzieży szkolnej. W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się 10 uczniów III-IX klasy szkółki sobotnio-niedzielnej, działającej przy Stowarzyszeniu.  

Każdy uczestnik z pomocA nauczycielki języka polskiego pani Żanny Bielak przygotował co najmniej dwa wiersze . Przekrój recytowanej poezji był rozmaity – Jan Brzechwa i Adam Mickiewicz, Jan Kochanowski i Maria Konopnicka, Aleksander Fredro i Juliusz Słowacki. Nie zabrakło i poezji ukraińskiej w przekładach polskich.

Najlepiej recytowali i interpretowali wybrane wiersze ,  najstarsi uczestnicy konkursu ,uczniowie IX klasy – Roman Subin, Anastazja Koberniuk, Anna Bielak i Daria Gwozdijewska. A najmłodsza uczestniczka konkursu Zofia Subin wspaniale zaprezentowała wiersz „A jak ciebie ktoś zapyta…” M. Konopnickiej , za co otrzymała specjalną nagrodę.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali prezenty od Domu Polskiego i książki od Polskiej Biblioteki Narodowej.

Stowarzyszenie Polaków im. J. Słowackiego w Nowej Borowej działa od 2006 roku. Na czele organizacji stoi pani Anna Bielak. Przy Stowarzyszeniu skutecznie działa szkółka sobotnio-niedzielna, którą prowadzi pani Żanna Bielak. W tym roku szkolnym  w zajęciach języka polskiego bierze udział około 40 osób – dzieci, młodzież i osoby starsze.

Dom Polski w Żytomierzu, 22.04.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code