Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Winniczanin Aleksy Galomko po raz drugi zgarnia nagrody w konkursie „Zgadnij, Gdzie to jest?”

Winniczanin Aleksy Galomko po raz drugi zgarnia nagrody w konkursie „Zgadnij, Gdzie to jest?”

Przez ponad dwuletnią historię organizowania przez redakcję „Słowa Polskiego” konkursu krajoznawczego „Zgadnij, Gdzie to jest?” tylko trzem osobom udawało się po dwa razy zwyciężać i otrzymać nagrody, ufundowane przez Konsulat Generalny RP w Winnicy i innych sponsorów. To Walentyna Czumaczenko, Anatol Kerżner a od 8 września – także Aleksy Galomko.

W kolejnym 24 już losowaniu zwycięscy do finału dostało się 9 osób. Ich nazwiska, wypisane na kartkach, trafiły do plastikowego kontenera i za pośrednictwem dziennikarki Ani Szłapak została wylosowana ta jedna osoba, która otrzyma nagrody – mieszkaniec miasta Winnicy Aleksy Galomko.

W lipcowym numerze gazety było zamieszczone zdjęcie pozostałości po ponad 500-letnim zamku obronnym w dawnym Zwiahelu (dziś Nowograd-Wołyński). Większość uczestników konkursu udzieliła bardzo szczegółowych odpowiedzi, przy czym można stwierdzić, że te odpowiedzi pochodziły z różnych źródeł a nie tylko Wikipedii.

Szanse wszystkich tych, którzy wysyłają poprawne odpowiedzi na redakcyjny e-mail są absolutnie równe. Przez ostatnie dwa lata nagrody trafiały do czytelników naszej gazety we wszystkich trzech obwodach, należących do winnickiego okręgu konsularnego – od Wółoczyska do Żytomierza. Nagrodami za dobrą wiedzę krajoznawczą były książki dla dorosłych i dzieci w języku polskim, koszulki z godłem państwa polskiego, długopisy, notesy i inne ciekawe upominki, nawiązujące do więzi z historyczną ojczyzną osób polskiego pochodzenia, mieszkających na Kresach południowo-wschodnich.

Gratulujemy Aleksiejowi wygranej i zapraszamy naszych czytelników do nowej zabawy. Na zdjęciu z dwudziestej strony nowego „Słowa Polskiego” widzimy kościół, znajdujący się na Winnicczyźnie. Jest on poniekąd związany ze słynnym na cały świat Józefem Teodorem Konradem Korzeniowskim i jego rodziną. Prosimy o podanie miejscowości, w której mieści się ta świątynia i wysłać odpowiedź na redakcyjny adres [email protected] Odpowiedzi przyjmujemy do 30 września.

Życzymy nowych i ciekawych odkryć!

Ania Szłapak, operator kamery – Anatol Fedoryszen

GK

 

{youtube}I5MSLwu-gQs{/youtube}

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code