Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Winniczanie chcą nowoczesnego stadionu miejskiego i rzadko wychodzą na spacer

Winniczanie chcą nowoczesnego stadionu miejskiego i rzadko wychodzą na spacer

Stadion w Winnicy. Źródło: depo.uaPostęp cywilizacyjny niesie nie tylko korzyści w postaci wszechobecnego Internetu i komfortowych warunków pracy bez potrzeby wychodzenia z domu. To także zwiększone ryzyko chorób układu krążenia i obniżenie poziomu aktywności fizycznej.

We wrześniu 2016 roku redakcja Słowa Polskiego przeprowadziła w Winnicy sondaż opinii publicznej, poświęcony  uprawianiu sportu i spędzeniu wolnego czasu przez mieszkańców tego miasta.

W badaniu wzięło udział blisko 250 osób. Sondaż prowadzono za pośrednictwem Google Form oraz bezpośredniego kontaktu z winniczanami na ulicy.

Większość pytanych powiedziała, że minimum raz do roku uprawiała sport, najczęściej – jazdę na rowerze, bieganie i fitness. Na pytanie: „Jakiego obiektu sportowego najbardziej brakuje w mieście” większość pytanych powiedziała, że: nowoczesnego stadionu miejskiego oraz Parku Wodnego.

Zastraszającym jest fakt, iż większość osób, które wzięły udział w sondażu chętnie spędza czas w domu przed telewizorem, przy komputerze z Internetem, w kawiarniach i restauracjach, rezygnując ze spacerów i aktywnego odpoczynku. Mniej niż 30 proc. podało, że lubią jazdę na rowerze, pracę w ogródku i spacery.

Podobnie wygląda sytuacja ze spędzaniem wolnego czasu z dziećmi.

Ania Szłapak, Inna Sandiuk, 31.10.16 r.