Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Winniccy onkolodzy będą szkolić się w Kielcach

Winniccy onkolodzy będą szkolić się w Kielcach

Z żółto-niebieską teczką Włodzimierz Szamraj - główny lekarz Winnickiego Obwodowego Szpitala Onkologicznego. W okularach - prof. Stanisław Góźdź27 marca delegacja z Winnickiego Obwodowego Szpitala Onkologicznego na czele z Wołodymyrem Szamrajem, głównym lekarzem tej placówki, odwiedziła Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach.

Głównym celem przyjazdu gości z Podola do Polski było podpisanie umowy o współpracy w zakresie wymiany doświadczeń oraz zorganizowania dla ukraińskich lekarzy – onkologów specjalistycznych szkoleń w Polsce.

Dyrektor kieleckiego Centrum, prof. Stanisław Góźdź w obecności gości z Ukrainy wspomniał, jak on kiedyś wyjeżdżał na Zachód w celu zdobycia nowych umiejętności diagnostyczne i lecznicze. Szef Świętokrzyskiego Centrum Onkologii wspaniale rozumie, dlaczego koledzy z Winnicy robią to samo i chętnie jest gotów by dzielić się wiedzą i doświadczeniem.

Podpisana umowa przewiduje udział polskich i ukraińskich onkologów we wspólnych konferencjach naukowych i kongresach, szkolenie ukraińskich specjalistów w polskich placówkach medycznych oraz wymianę doświadczeń na polu nauki. Podolskich lekarzy najbardziej interesują szkolenia w dziedzinie chirurgii, urologii i ginekologii onkologicznej a także leczenia nowotworów głowy i szyi.

Po podpisaniu umowy, lekarze z Winnicy w obecności przedstawicieli władz miasta Kielce zwiedzili Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Inicjatorem porozumienia onkologicznego było Polsko – Ukraińskie Stowarzyszenie Medyczne Świętego Łukasza (prezes Kaleta Grzegorz Ryszard, wice prezes Łysow Wadim).

Słowo Polskie, na podstawie informacji kieleckich mediów, zdjęcia: Aleksander Piekarski, 03.04.15 r.

 

 

{morfeo 793}

{youtube}{/youtube}