Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Listy do redakcji. Winnica jeszcze raz mówi „Dzień dobry Panie Chopinie!”

Listy do redakcji. Winnica jeszcze raz mówi „Dzień dobry Panie Chopinie!”

18 marca w Winnicy z okazji 205. rocznicy urodzin wybitnego kompozytora, prawdziwego polskiego patrioty Fryderyka Chopina w pochmurne wiosenne popołudnie odbył się wspaniały koncert pod tytułem „Dzień dobry, Panie Chopinie!”, organizowany przez Winnickie Obwodowe Stowarzyszenie „Świetlica Polska” (prezes – Walery Istoszyn) w saloniku muzycznym Obwodowego Muzeum Malarstwa.

Muzykę i postać Chopina gościom przybliżały Oleg i Maria Rizcowy. Razem z młodzieżą szkolną w koncercie uczestniczyła grupa młodszych dzieci ze Stowarzyszenia ( cztero – i sześciolatkowie) pod opieką nauczycielek Ulany Baraniak oraz Wiktorii Białoszyckiej.

Podczas imprezy młodzież zaprezentowała wizję muzyki Chopina przez pryzmat wiedzy Wandy Chotomskiej. To było niezwykłe – kiedy dzieciaki recytowali „[…] krople deszczu kołysze”, za oknem bębnił po szybach deszczyk, a w salonie muzycznym brzmiało chopinowskie „Preludium deszczowe”.

Wspaniałym finałem koncertu stała się piosenka na słowa Z. Dmitrowcy „Koncert w muzeum Chopina”  w wykonaniu Moniki Białoszyckiej.

O tym, że w Muzeum Malarstwa Polacy przygotowują kolejną imprezę patriotyczną w Winnicy można było dowiedzieć się z licznych afiszy umieszczonych w wielu miejscach publicznych.

Walery Istoszyn, Prezes Stowarzyszenia „Świetlica Polska”, Winnica, 22.03.15 r., KZ

{morfeo 780}

{youtube}{/youtube}