Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Wielkanoc w Berdyczowie

Wielkanoc w Berdyczowie

Fot. kmc.media

W Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Berdyczowie 20 kwietnia od godziny 9.00 w dolnym kościele odbywało się święcenie pokarmów wielkanocnych.

Wieczorem o godzinie 20.00 na placu przed Świątynią rozpoczęła się Wigilia Paschalna, której ciąg dalszy odbył się wewnątrz. Przewodniczył Liturgii i wygłosił uroczystą homilię o. Krzysztof Urbański OCD. Mszę świętą koncelebrowali również kustosz Berdyczowskiego Sanktuarium o. Rafał Myszkowski OCD, Delegat Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych na Ukrainie o. Józef Kucharczyk OCD, o. Maksymilian Podwika OCD oraz o. Paweł Ferko OCD.

„W okresie Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim wam, bracia i siostry, niezłomnej wiary w ostateczne zwycięstwo Boga, spokojnego, radosnego świętowania w gronie rodziny, wzajemnej życzliwości, zgody z sąsiadami, szczerego wzajemnego zrozumienia z bliskimi i znajomymi. Życzymy, aby niepokój o przyszłość rozproszył się dzięki zaufaniu Bożej Opatrzności i wzajemnej ludzkiej solidarności. Chrystus zmartwychwstał!” – złożyli życzenia wiernym Karmelici bosi.

Nad ranem 21 kwietnia odbyła się uroczysta Liturgia Paschalna z procesją dookoła murów sanktuarium. Na czele procesji niesiono krzyż i figurę Jezusa Zmartwychwstałego oraz śpiewano pieśni wielkanocnych. Przewodniczył Liturgii i wygłosił homilię kustosz Sanktuarium o. Rafał Myszkowski OCD. Wraz z licznymi berdyczowskimi parafianami i gośćmi miasta Zmartwychwstanie Jezusa w kościele obchodzili pastorzy kościołów protestanckich Berdyczowa.

Irena Rudnicka na podstawie informacji kmc.media, 2 maja 2019 r.

lp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code