Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Wielkanoc na wesoło w Chmielnickim

Wielkanoc na wesoło w Chmielnickim

Polska wspólnota dawnego Płoskirowa zorganizowała przygotowania do świąt wielkanocnych w sposób nietradycyjny. W  „Centrum języków słowiańskich” uczniowie oraz ich rodzice mogli poznawać polskie tradycje ludowe przygotowując bukiety wielkanocne z bukszpanu, suszonych kwiatów oraz gałązek wierzby, które symbolizują zmartwychwstanie i nieśmiertelność duszy.

Wszyscy uczestnicy spotkania, które odbyło się w ostatnich dniach marca, poświęcili swoje ręcznie wykonane bukiety na Mszy świętej w kościołach miasta.

„Centrum języków słowiańskich”, rozpoczęło swoją działalność w 2007 roku. Od tego czasu cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży. Oferując nowe kreatywne podejście do nauki języków, wykwalifikowane kadry oraz rozwój i wspieranie działalności mniejszości narodowych krajów słowiańskich, zwłaszcza polskiej wspólnoty – ten ośrodek pomaga młodemu pokoleniu z większym entuzjazmem podchodzić do nauki języków obcych oraz krzewić kulturę i tradycje krajów swoich przodków.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w naszych spotkaniach i imprezach. Naszym celem jest nie tylko zachowanie tradycji ludowych, ale także pokazanie życia współczesnej Polski wszystkim potrzebującym połączenia się z ojczyzną – mówią nauczyciele Centrum.

Aniela Szutiak, 06.04.15 r. ; KZ