Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Wiedza to potęga! Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w żytomierskiej Szkole Wiedzy o Polsce

Wiedza to potęga! Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w żytomierskiej Szkole Wiedzy o Polsce

Wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego, cudownym babim latem. Dzieci ze „Szkoły wiedzy o Polsce” przy Zjednoczeniu Szlachty Polskiej (ZSP) 15 września przybyły na otwarcie nowego roku szkolnego.

W spotkaniu inauguracyjnym wzięli udział rodzice, nauczycieli oraz goście. Dzieciaki ubrali się w szkolne mundurki i wyglądali bardzo odświętnie. W rozmowach przyznawali, że już trochę tęsknią za przyjaciółmi ze szkolnej ławki w „Szkole wiedzy o Polsce”.

Uczniów i nauczycieli przywitała prezes ZSP Natalia Kostecka-Iszczuk. – Serdecznie witam naszych uczniów, zwłaszcza tych, którzy po raz pierwszy rozpoczną naukę w naszej szkole. Zdobywanie wiedzy – to przede wszystkim trud i wysiłek, ale to dzięki niej możliwy jest dalszy rozwój młodego człowieka, który kiedyś zaowocuje w wielkie sukcesy. Nauka przynosi także wiele wartości oraz pomaga w nawiązywaniu przyjaźni w murach szkoły – podkreśliła.

Podczas uroczystości dzieci opowiadały wiersze o szkole – o długopisach i teczkach, o nauczycielach i przyjaciołach. Zaśpiewali razem piosenkę „Abecadło”. Pierwszym zadaniem, z którym musieli się zmierzyć – było pomyśleć czego chcą nauczyć się w nowym roku szkolnym. Później zapisywały swoje życzenia na biało-czerwonych papierowych serduszkach, które wieszali na drzewko. Życzenia były wesołe i bardzo na czasie – lepiej pisać, czytać po polsku, znaleźć nowych przyjaciół, nauczyć się polskich piosenek i tańców.

Następnie uczniowie „Szkoły Wiedzy o Polsce” w pięknych sukniach i strojach zatańczyli poloneza. Rodzice cieszyli się z tego, że ich dzieci tak dobrze nauczyły się tego reprezentacyjnego polskiego tańca narodowego.

Na zakończenia święta dzieci smakowały razem słodycze i owoce. Radości było nie miara!

Życzymy zdrowia i sukcesów w nauce w rozpoczynającym się roku szkolnym, a nauczycielom – wyrozumiałości i cierpliwości!

Anna Denysiewicz, 22.09.15 r.


{morfeo 975}

{youtube}{/youtube}