Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Więcej wsparcia dla inicjatyw społecznych

Więcej wsparcia dla inicjatyw społecznych

W 71 edycji miesięcznika „Słowo Polskie” dowiemy się m.in. o nowych projektach oraz inicjatywach, skierowanych na wsparcie aktywności społecznej polskiego środowiska na Ukrainie.

Na 12 stronach gazety przeczytamy o projekcie „Innowacyjne Centra Aktywności Lokalnej”, realizowanym przez Fundację „Wolność i Demokracja”, Dniu Dziecka w Kamieńcu i Gródku Podolskim, do organizowania jakiego dołączyła się Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie, Spartakiadzie w Dowbyszu, też wspartej przez PpnW oraz innych ciekawych inicjatywach.

Tradycyjnie na stronach papierowego „Słowa Polskiego” nie zabrakło informacji o działalności organizacji polskich na Ukrainie, artykułów o treści historycznej, m.in. o Złoczowie – rodzinnym gnieździe Sobieskich oraz ciekawy tekst o drugim premierze II RP Walerym Sławku, który podobnie, jak i Ignacy Jan Paderewski urodził się na Podolu oraz o Polakach z terenów dzisiejszej Ukrainy, którzy służyli w legendarnej Pierwszej Kadrowej – Bohdanie  Żelichowskim z Winnicy, Leonie Knobelsdorfie z Kijowa, Ludwiku Skrzyńskim z Odessy czy Sewerynie Maciszewskim spod Berdyczowa.

Poza tym – dużo wiadomości o relacjach polsko-ukraińskich, życiu Kościoła Katolickiego, w tym – o zjeździe młodych katolików w Latyczowie.

>>> Czytaj gazetę Słowo Polskie w wersji PDF <<<<

Redakcja, 01.07.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code