Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Więcej polskich szkółek na Podolu

Więcej polskich szkółek na Podolu

26 listopada w Święto Chrystusa Króla rozpoczęły się w zajęcia Polskiej Sobotnio-Niedzielnej Szkole, działającej przy Chmielnickim Miejskim Ośrodku Związku Polaków na Ukrainie.

Uczniami szkółki jest około 30 uczniów w różnym wieku, którzy chcą pielęgnować język swoich przodków, tradycje i kulturę. Na naukę języka polskiego uczęszcza młodzież szkolna a także osoby dorosłe, członkowie zespołu dziecięcego „Płoskirowskie dzwoneczki” cieszący swoim śpiewem publiczność na wszystkich uroczystościach organizowanych przez Związek.

Dzięki wsparciu Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” oraz władzom miejskim otrzymaliśmy możliwość wynajęcia dużej klasy do nauczania języku polskiego oraz dla różnych spotkań wspólnotowych. Do wykorzystania dostępne są świeżo wydrukowane książki do nauki języka polskiego, zakupiono książki do biblioteki.

Podczas uroczystości inauguracji roku szkolnego członkowie „Płoskirowskich dzwoneczków” przedstawiły część artystyczną, na której recytowane były wiersze, i śpiewane piosenki.

Wierzymy, że dla uczniów nadchodzący rok szkolny będzie obfitował w ciekawe doświadczenia, wzbogaci ich wiedzę i umiejętności, i zaowocuje w nowe znajomości.

Projekt jest współfinansowany przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie”. Jego celem jest podwyższenie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.

Irena Medlakowska, 16.12.17 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code