Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Więcej podolskich „Rycerzy Kolumba”

Więcej podolskich „Rycerzy Kolumba”

W dniach 13-14 maja w Gródku Podolskim (obwód chmielnicki) w Instytucie Nauk Teologicznych odbył się II Zjazd Regionalny Zakonu Rycerzy Kolumba.

Spotkanie zostało poświęcone 100. rocznicy Objawień Fatimskich. Tematem tegorocznego konferencji było ojcostwo.

Zjazd rozpoczął się z przywitania uczestników przez biskupa ordynariusza diecezji kamieniecko-podolskiej Leona Dubrawskiego. Biskup pobłogosławił rycerzy i ich rodziny.

W bieżącym roku udział w spotkaniu wzięło ponad 50 uczestników z obwodów winnickiego, chmielnickiego i tarnopolskiego. W ciągu dwóch dni Rycerze wzięli udział w czterech panelach tematycznych. Ich główną ideą była konieczność świadomego rodzicielstwa, rozumienie roli mężczyzny w rodzinie oraz tworzenia rodziny chrześcijańskiej.

Prelegentami na konferencji byli wice-rektor Instytutu Nauk Teologicznych o. Sergiusz Chytry oraz kapelan rycerzy Zakonu Kolumba im. Św. Charbela, główną siedzibą którego jest dawny Płoskirów – o. Anatol Biłous.

Niezapomnianym wydarzeniem dla wszystkich obecnych stało się przyjęcie do Zakonu kolejnych sześciu kandydatów. Na zakończenie spotkania, wszyscy chętni mieli możliwość dla komunikowania się i wymiany doświadczeń.

Lidia Baranowska na podstawie informacji credo.pro, zdjęcia: credo.pro, 20.05.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code