Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Ukraina znalazła się na drugim miejscu w rankingu najbiedniejszych państw Europy

Ukraina znalazła się na drugim miejscu w rankingu najbiedniejszych państw Europy

Zdjęcie pobrane z kniivila.netPodczas rozpatrzenia Emerytalnej reformy deputowanymi w drugim czytaniu rząd pogodzi się na wniesienie tylko konstruktywnych poprawek do projektu ustawy. O tym w wywiadzie Ukraińskiemu radiu oświadczył wicepremier Ukrainy – minister socjalnej polityki Sergij Тігіпко.

Według  jego słów, większość zaproponowanych do документа poprawek – to uściślenia, które nie zmieniają jego treści. Jednak jest i propozycja zrezygnować z niepopularnych kroków – w szczególności, skasować podwyższenie wieku emerytalnego, nie zwiększać staż i wysługę lat.

Tyhypko zważa, że te propozycje są nieodpowiedzialne. „W populizm pobawiliśmy się, w wyniku nasz kraj dziś – druga za ubóstwem w Europie. I przyczyna – w tym, że nie reformujemy państwo, nie idziemy na niepopularne kroki. Politycy-populiści na tym zwiększają swoje poparcie, a kraj bankrutuje. Dosyć. Czas rozwiązywać problemy i podejmować konieczne decyzje”, – powiedział polityk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code