Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Wicemarszałek Gosiewska z wizytą w Donbasie

Wicemarszałek Gosiewska z wizytą w Donbasie

W trakcie wizyty w strefie przyfrontowej w Donbasie Wicemarszałek Małgorzata Gosiewska –  Poseł na Sejm RP zwiedziła Awdijiwkę i spotkała się z żołnierzami 72. Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej.

W Wołnowasze Gosiewska, wiceprzewodniczący Seimasu Paulius Saudargas i wiceminister Obrony Ołeksandr Poliszczuk oddali hołd cywilom zamordowanym przez wspieranych przez Rosję separatystów podczas ostrzału pasażerskiego autobusu w 2015 roku. W pionierskiem pod Mariupolem wicemarszałek polskiego Sejmu odwiedziła katolickie centrum „Arka” i przekazała pomoc, w tym sprzęt komputerowy, zakupiony przez Polską Pomoc.

W Sztabie 128. Samodzielnej Brygady Piechoty Górskiej w Mariupolu wiceprzewodniczący parlamentów państw Trójkąta Lubelskiego ogłosili wspólne oświadczenie potępiające eskalację zbrojną, popierające europejskie reformy na Ukrainie.

„Odbyłam wraz z pozostałymi uczestnikami formatu L3 spotkanie z dowódcą sektora >>M<< Operacji Zjednoczonych Sił oraz miejscowym dowódcą Państwowej Straży Granicznej Ukrainy w Punkcie Kontaktowym >>Hnutowe<<. Następnie odwiedziłam żołnierzy ze 128. Samodzielnej Brygady Piechoty Górskiej znajdującej się na linii frontu w ok. miejscowości Szyrokino. Tam wspólnie uzgodniliśmy i odczytaliśmy Oświadczenie, które zostało podpisane pod Mariupolem” – zaznaczyła Gosiewska podczas pobytu na Donbasie.

Podczas wspólnej konferencji wraz z Wiceprzewodniczącym Paulius Saudargas wręczono wiceprzewodniczącemu Rady Najwyższej Ukrainy Rusłanowi Stefanchukowi symboliczny, ale jakże wymowny upominek – flagę NATO, życząc Ukrainie szybkiego wejścia w jej struktury.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 24 kwietnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code