Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Światło dzienne ujrzał 47. numer gazety „Słowo Polskie”

Światło dzienne ujrzał 47. numer gazety „Słowo Polskie”

1 lipca ukazał się czerwcowy numer miesięcznika „Słowo Polskie”, gazety wydawanej w Winnicy i kolportowanej na terenie Winnickiego Okręgu Konsularnego – w obwodach winnickim, chmielnickim, żytomierskim i czerniowieckim i innych miastach na Ukrainie. Wersję w PDF gazety możemy także czytać w Internecie.

W 47. numerze przeczytamy o konferencji, poświęconej Ignacemu Janowi Paderewskimu, która odbyła się 17 czerwca w Żytomierzu, finale ogólnoukraińskiej edycji konkursu „Co wiem o Polsce”, który odbył się w Odessie, konferencji oświatowej, dotyczącej między innymi problemów z nauczaniem polskiego na Ukrainie i innych ciekawych wydarzeniach.

Ponadto w gazecie znalazły się tradycyjne rubryki z wiadomościami o życiu Polaków w poszczególnych regionach – Podolu, Wołyniu i Bukowinie, otwarciu Klubu Polskiego w Donieckim Uniwersytecie Narodowym, ewakuowanym z okupowanego Doniecka do Winnicy, perełce „Podolskiej Szwajcarii”, jak nazywają historycy Brzeżany, leżące na terenie obwodu tarnopolskiego oraz o miejscowościach, związanych z gehenną Polaków w Rosji – Sandarmochu, Sołowkach i Lewaszowskim pustkowiu.

Gazeta i portal „Słowo Polskie” powstają dzięki kilkuosobowemu zespołowi redakcyjnemu oraz niezliczonej rzeszy „dziennikarzy społecznych”, którzy działają na rzecz krzewienia polskości w swoich miejscowościach i dzielą się wiadomościami z innymi czytelnikami czasopisma,

>>>> Gazeta „Słowo Polskie” w PDF <<<<

Jerzy Wójcicki, redaktor, 01.07.16 r.