Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Wiadomo, kto został nowym rzecznikiem interesów Polaków za granicą w polskim Sejmie

Wiadomo, kto został nowym rzecznikiem interesów Polaków za granicą w polskim Sejmie

Były prezes Fundacji „Wolność i Demokracja” Michał Dworczyk, który został wybrany na posła do Sejmu w okręgu wałbrzyskim, objął funkcję przewodniczącego sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą (LPG).

LPG należy do stałych komisji sejmowych i zajmuje się sprawami więzi z krajem rodaków i osób pochodzenia polskiego zamieszkałych za granicą na stałe lub czasowo.

Poprzednik Michała Dworczyka – wiceprezes PiS Adam Lipiński został ministrem odpowiedzialnym za kontakty rządu z parlamentem w gabinecie premier Beaty Szydło.

Funkcję prezesa w Fundacji „Wolność i Demokracja” po Michale Dworczyku objął Robert Czyżewski, sekretarza – Lilia Luboniewicz.

– Po latach obecności na posiedzeniach komisji jako ekspert, przedstawiciel organizacji pozarządowych, dziś zostałem wybrany na funkcję przewodniczącego Komisji Łączności z Polakami za Granicą. Zaszczyt, wyzwanie, zobowiązanie – napisał poseł Dworczyk na swoim profilu w FB.

Słowo Polskie, 18.11.15 r.