Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » We wszystkich większych miastach Ukrainy odbyły się Marsze Pokoju

We wszystkich większych miastach Ukrainy odbyły się Marsze Pokoju

W Kijowie, Charkowie, Lwowie, Winnicy i innych miastach odbyły się Marsze Solidarności i Pokoju a także akcje protestacyjne „Je suis Volnovakha”. Najliczniejszy więc z udziałem ponad 20 tys. uczestników odbył się w Kijowie. Do niego dołączył także prezydent Poroszenko z rodziną.

W Winnicy tradycyjne zebranie aktywnej części miejscowej społeczności odbywa się w niedzielę o 12.00. Tym razem wesprzeć Ukraińców na wschodzie oraz zaprotestować przeciwko terrorowi ze strony prorosyjskich separatystów na centralny plac Winnicy (przy ul. Teatralnej) przyszło blisko pół tysiąca osób. Trzymając w ręku kartki z napisami „Je suis Volnovakha” deklarowali poparcie dla szybszego zakończenia ATO i apelowali do prezydenta, by pozwolił ukraińskim żołnierzom na wschodnie nie tylko na obronę lecz także na szerszej skali ofensywę.

W trybie „wolnego mikrofonu” jeden z aktywistów podarł zdjęcie byłego burmistrza Winnicy, dziś przewodniczącego Rady Najwyższej Wołodymyra Hrojsmana oraz prezydenta Petra Poroszenki. Ten gest wzbudził niezadowolenie u wielu uczestników akcji, zaczęły się przepychanki, przerwane za pomocą wykonania hymnu Ukrainy.

Słowo Polskie, 18.01.15 r.

 

{morfeo 733}