Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » We Włoszech modlili się w intencji kościoła św. Mikołaja w Kijowie

We Włoszech modlili się w intencji kościoła św. Mikołaja w Kijowie

Proboszcz Delegatury Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej о. Paweł Wyszkowski OMI odwiedził z wizytą Włochy. Po spotkaniach w Rzymie i Florencji odwiedził kilka włoskich parafii, gdzie wierni jednoczą się w modlitwie w intencji pomyślnego rozwiązania sytuacji z kościołem św.Mikołaja.

„Będąc we Włoszech, odwiedziłem również te wspólnoty katolickie, których wierni w poprzednich latach odwiedzali Ukrainę, w szczególności zwiedzali kościół św. Mikołaja w Kijowie. W ostatnią niedzielę podczas homilii wspominałem o Jerychu Różańcowym trwającym od 8 września 2021 r. w intencji przywrócenia świątyni, a po mszy świętej spotkałem się z grupą parafian, którzy zgłosili się modlić na różańcu w tej samej intencji – powrocie świątyni św.Mikołaja. Będą modlić się za to codziennie przez cały październik. Do tej inicjatywy dołączyły jeszcze trzy włoskie parafie: św. Małgorzaty, Sanktuarium Maryji Królowej Pokoju w Sappadzie i św. Oswalda w Cima-Sappadzie” – poinformował ks. Wyszkowski.

Przypominamy, że na Ukrainie trwa nieustanna modlitwa w intencji powrotu świątyni wiernym. Modlitwa potrwa do 13 października.

Lidia Baranowska za: kmc.media, 5 października 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code