Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » We Lwowie zagrali laureaci Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Tarnawieckiej

We Lwowie zagrali laureaci Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Tarnawieckiej

W Sali Koncertowej Lwowskiej Państwowej Akademii Muzycznej odbył się koncert laureatów I Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Marii Tarnawieckiej dla uczniów podstawowych szkół muzycznych.

Młodzi pianiści: Armin Mogielnicki (lat 8) z Gdańska, Mateusz Bagiński (12) z Wrocławia oraz Maciej Jończyk (13) z Łodzi zaprezentowali lwowskiej wykształconej muzycznie publiczności ciekawy i urozmaicony program.

Przyjazd do Lwowa był ufundowaną przez Konsulat Generalny RP we Lwowie formą premii dla laureatów konkursu i jednocześnie wydarzeniem zorganizowanym dla uczczenia pamięci zmarłej przed rokiem w wieku 85 łat prof. Marii Tarnawieckiej – wybitnej pedagog wspomnianego lwowskiego konserwatorium muzycznego.

Z okazji koncertu odbyła się też prezentacja wspomnień o tej wychowawczyni kilku pokoleń wybitnych pianistów i znanej popularyzatorce muzyki Karola Szymanowskiego i Fryderyka Szopena. Wspomnienia te ukazały się w formie książkowej pod redakcją Nadii Babinec po ukraińsku i po polsku (przekład Aliny Wozijan) w ramach Biblioteki Kuriera Galicyjskiego.

Sam konkurs miał miejsce w marcu w Łodzi, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Open Music.

Słowo Polskie na podstawie informacji KG RP we Lwowie, 09.07.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code