Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » We Francji Ukraińcy, Polacy i Krymscy tatarzy protestowali przeciwko sprzedaży Rosji Mistrali

We Francji Ukraińcy, Polacy i Krymscy tatarzy protestowali przeciwko sprzedaży Rosji Mistrali

Źródło - twitter.com„Hańbą dla Europy” nazwali uczestnicy akcji protestu  w Saint Nazaire decyzję francuskiego rządu o sprzedaży putinowskiej Rosji dwóch okrętów wojennych „Mistral”. Jeden z tych statków już otrzymał nazwę „Władiwostok”, drugi – „Sewastopol”. Liczna grupa aktywistów zebrała się w porcie przy przedniej części „Władywostoka” by zaprotestować przeciwko dostarczeniu jej do Rosji, gdzie  ma być połączona z tylną częścią, wyprodukowaną w Sankt Petersburgu.

W akcji, oprócz Ukraińców, wzięli udział także Polacy i Krymscy Tatarzy. Fabryka wojskowa w Saint Nazaire ma zamówienia na 5 lat do przodu i dochód ze sprzedaży Mistrali nie jest decydujący dla jej przetrwania a tym bardziej dla gospodarki kraju. Nawet zapłacenie przez Francję 7 miliardów euro kary Stanom Zjednoczonym, nie jest  wystarczającym dla pogodzenia się z faktem militaryzacji państwa, okupującego Ukrainę przy pomocy kraju Europy Zachodniej.

Protestujący proponują sprzedać statki Japonii, NATO lub Brazylii, uprzedzając, że współpraca militarna z Rosją „jest hańbą i może doprowadzić do początku III Wojny Światowej”.

Redakcja, bwp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code