Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Waszczykowski spotkał się w Monachium z Klimkinem

Waszczykowski spotkał się w Monachium z Klimkinem

Zdjęcie: H. BilskiAktualna sytuacja wewnętrzna i międzynarodowa Ukrainy oraz stosunki bilateralne były przedmiotem rozmowy ministrów Witolda Waszczykowskiego i Pawło Klimkina, która odbyła się 13 lutego na marginesie Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

Szefowie dyplomacji Polski i Ukrainy szczegółowo omówili stan realizacji porozumień mińskich i główne problemy, na jakie napotyka obecnie proces pokojowy. – Polska pozostanie silnym adwokatem Ukrainy na forum europejskim- podkreślił minister Waszczykowski.

Tematem rozmów był również postęp we wdrażaniu przez Kijów reform transformacyjnych związanych z implementacją umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Ministrowie potwierdzili wolę przeprowadzenia w najbliższym czasie w Kijowie kolejnego spotkania w formule narady kierownictw MSZ RP i MSZ Ukrainy.

Minister Witold Waszczykowski przebywa w Monachium w związku z udziałem w 52. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. W sobotę przedpołudniem szef polskiej dyplomacji wziął udział w panelowej sesji dyskusyjnej „Boundless Crises – Reckless Spoilers – Helpless Guardians? The State of International Order”.

Słowo Polskie, na podstawie informacji polskiego MSZ, 15.02.16 r.