Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Warsztaty z komunikacji społecznej i Sempre a Frente na Lubelszczyźnie

Warsztaty z komunikacji społecznej i Sempre a Frente na Lubelszczyźnie

W dniach 31 maja − 7 czerwca w Nasutowie pod Lublinem był realizowany I etap projektu „Wsparcie dla pozarządowych organizacji polonijnych w obwodzie żytomierskim na Ukrainie” − Stowarzyszenia Młodzieży Polskiej w Żytomierzu, Żytomierskiego „Związku Szlachty Polskiej”, Klubu Stypendystów „Semper Polonia” w Żytomierzu, Studenckiego Klubu Polskiego, Domu Polskiego, Miejskiej Młodzieżowej Publicznej Organizacji „Polskie Bractwo Szlacheckie”, Berdyczowskiego Oddziału Związku Polaków na Ukrainie, Polskiego Towarzystwa Naukowego w Żytomierzu, Obwodowej Społecznej Młodzieżowej Organizacji „Asocjacji Polaków Żytomierszczyzny” i Towarzystwa Polaków im. Jana Pawła II w Dowbyszu.

Warsztaty podzielono na dwie części. Pierwszą część – trening z kompetencji psychospołecznych prowadzili psycholog Anna Topczewska i Eliza Iwan (pedagog, zajmująca się  grupami rozwoju osobistego, a także warsztatami w zakresie pracy z młodzieżą).

W ciągu czterech dni żytomierska młodzież polskiego pochodzenia wzmacniała swoje umiejętności liderskie i komunikatywne oraz planowała ścieżki rozwoju zawodowego w swoich organizacjach. Samopoznanie, analiza swoich słabych i mocnych stron oraz inne kompetencji psychospołeczne są bardzo ważnym czynnikiem dla efektywnej działalności w zespole czy organizacji społecznej. Zajęcia na tych warsztatach obejmowały różne obszary tematyczne – od samoanalizy do ról grupowych.

Drugą część projektu poprowadził Piotr Pałka, wybitny polski dziennikarz, organizator licznych projektów w zakresie nowych mediów dla licealistów, studentów, urzędników, przedsiębiorców i dziennikarzy, jak z Polski, tak i z zagranicy – Ukrainy, Białorusi, Azerbejdżanu, Armenii, Kazachstanu itd. Piotr dużo czasu poświęcił tak zwanym SOCIAL MEDIA, opowiadając o tym, jak budować społeczność internetową, tworzyć fanpage dla organizacji pozarządowej i wiele innych ciekawych rzeczy.

Karolina Błaszczyk z fundacji Św. Mikolaja przedstawiła grupie różne możliwości realizacji imprez masowych – co to jest fundraising i jak go prowadzić.

Podczas trwania projektu odbyły się dwie wizyty do Lublina. W ramach pierwszej żytomierzanie wzięli udział w grze terenowej, podczas której mieli możliwość lepiej poznać miasto i porozmawiać z mieszkańcami Lublina. W trakcie drugiej wizyty uczestnicy pomagali organizować noc kultury w Lublinie: przystanek Sempre a Frente.

Koordynatorem projektu był Igor Lisin, który opiekował się grupą dniem i nocą. Po I etapie projektu wszyscy byli bardzo zadowoleni, młodzież bardzo się zintegrowała. Dziękujemy każdemu, kto na swój sposób przyczynił się do realizacji i tworzenia tak ważnego i wspaniałego projektu.

Olena Denysiewicz, bwp

 

Zdjęcia z warsztatów

{morfeo 593}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code