Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Warsztaty w Wieprzu

Warsztaty w Wieprzu

Gimnazjum Międzynarodowego Partnerstwa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wieprzu zaprosiło grupę młodzieży z Kulturalno-Oświatowego Centrum im. J. Słowackiego w Chmielnickim (d. Płoskirowie) na warsztaty z języka polskiego z elementami edukacji międzykulturowej.

W dniach od 2 do 08 lutego 2015 młodzi Podolacy razem z opiekunką Ludmiłą Kotek mile i z korzyścią spędzili czas w Wieprzu (woj. małopolskie). Pod czas pobytu młodzież z obwodu chmielnickiego miała możliwość odwiedzić Kraków – miasto królów polskich, Muzeum Obozu Zagłady w Oświęcimiu: Auschwitz-Birkenau, Muzeum Ziemi Żywieckiej, Park Habsburgów oraz Muzeum w Pszczynie.

Szczególne wrażenia pozostaną u młodych Polaków z Kresów po Golgocie Beskidów (wzgórze Matyska) – drodze krzyżowej uwieńczonej Krzyżem Milenijnym, pod którym leży ziemia z Katynia. Oprócz wycieczek chmielniczanie wzięli udział w warsztatach z języka polskiego oraz lekcjach z historii i kultury Polski. W podziękowanie za ciekawy pobyt podolska młodzież zapoznała rówieśników z Wieprza z tradycjami Podola pod czas wspólnej imprezy która przerosła w wesołą zabawę.

Niestety czas pobytu w Polsce dobiegł końca. Po zakończeniu warsztatów wszyscy Podolacy otrzymali specjalne Certyfikaty o udziale w warsztatach w Wieprzu.

Ludmiła Kotyk, 12.02.14 r.

{morfeo 754}