Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Walentyna Czumaczenko – weteran konkursu „Zgadnij, Gdzie to jest?” już po raz drugi zgarnia nagrody od KG RP w Winnicy

Walentyna Czumaczenko – weteran konkursu „Zgadnij, Gdzie to jest?” już po raz drugi zgarnia nagrody od KG RP w Winnicy

Nie zważając na okres wakacyjny, w lipcu została przeprowadzona kolejna edycja konkursu krajoznawczego „Zgadnij, Gdzie to jest?”, skierowanego przede wszystkim do mieszkańców trzech obwodów na Ukrainie – winnickiego, chmielnickiego oraz żytomierskiego. Właśnie Podole i Polesie są regionami, gdzie odbywa się kolportaż gazety „Słowo Polskie”, właśnie tu mieszka najwięcej Polaków, a nie, jak mylnie uważano na Lwowszczyźnie.

Jak zawsze losowanie zwycięzcy wśród tych, kto pocztą elektroniczną wysłał do redakcji poprawną odpowiedź, odbyło się na początku kolejnego miesiąca – sierpnia. Dziennikarka Ania Szłapak wśród kilkunastu kartek z nazwiskami uczestników wybrała jedną. Zwyciężczynią została Walentyna Czumaczenko – „weteran” konkursu „Zgadnij, Gdzie to jest?”, biorąca aktywny udział we wszystkich jego poprzednich edycjach. Pani Walentyna mieszka w Chmielnickim i właśnie tam skierujemy nowy zestaw nagród, ufundowanych przez Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Winnicy, a to – polskie książki, mapy różnych regionów (Mazowsza, Podkarpacia) a także płyty z nagraniami znanych polskich kompozytorów.

Jak zawsze zapraszamy do zabawy nowych uczestników, jak znanych krajoznawców, tak i początkujących badaczy kresowego dziedzictwa. W XII Edycji konkursu będziemy szukali odpowiedź w obwodzie żytomierskim, gdzie mieści się miasteczko, głęboko związanie z historią I Rzeczypospolitej Polskiej i późniejszym Powstaniem Styczniowym.

Zdjęcie, przedstawiające jeden z zabytków architektury sakralnej, znajdujący się w tej miejscowości jest przedstawione na 12 stronie 12 numeru gazety „Słowo Polskie”. Odpowiedź prosimy wysyłać do 30 sierpnia 2013 roku pocztą elektroniczną na [email protected]

Życzymy miłej zabawy!

Redakcja

Wideo, przedstawiające przebieg losowania

{youtube}7IcNxu9oIr0{/youtube}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code