Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Władze Sławuty podpisały umowę o partnerstwie z władzami polskiego Lubartowa

Władze Sławuty podpisały umowę o partnerstwie z władzami polskiego Lubartowa

Od lewej - Wasyl Sydor i Janusz BodziackiNa przełomie drugiej i trzeciej dekady września podczas uroczystości z okazji Dnia Miasta Sławuty burmistrz Wasyl Sydor i burmistrz Lubartowa (woj. lubelskie) Janusz Bodziacki podpisali umowę o partnerstwie między obydwoma miastami.

Mieszkańcy Sławuty, a szczególnie członkowie miejscowego Związku Polaków od wielu lat pracowali nad znalezieniem w Polsce godnego partnera dla swojej rodzinnej miejscowości. Najlepiej w ubiegłych latach współpraca w dziedzinie kultury i wymiany młodzieżowej układała się z Sulejowem i Lubartowem. Przedstawicieli samorządów tych dwóch miejscowości zaproszono do Sławuty na obchody Dnia Miasta.

Po oficjalnej części formalizowania współpracy partnerskiej, która odbyła się w biurze burmistrza Sławuty, goście z Polski przemieścili się na centralny plac miasta, gdzie utalentowana wołyńska młodzież zadziwiła ich bogatym programem artystycznym. Zasłużeni dla rozwoju i kultury sławutczanie zostali uhonorowani upominkami i podziękowaniami. Janusz Bodziacki wręczył gospodarzowi miasta Sławuty Bogdanowi Sydorowi ręcznie namalowany obraz lubartowskiego kościoła katedralnego. Gość z Sulejowa przekazał mieszkańcom Sławuty słowa powitania od burmistrza miasta Wojciecha Ostrowskiego.

Najmłodszy świadek tego historycznego wydarzenia Karolinka Opanasiuk przeczytała wiersz „Dwie Matki, dwie Ojczyzny”. Widzowie nagrodzi występ małej Polki gromkimi brawami.

Maria Kowalczuk, 22.09.16 r.


{morfeo 1245}