Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Władze obwodu żytomierskiego gościły delegację z Dolnego Śląska

Władze obwodu żytomierskiego gościły delegację z Dolnego Śląska

W okularach i niebieskim garniturze Tadeusz Samborski, po prawej od niego konsul RP Tomasz Olejniczak5 lipca odbyło się spotkanie władz miasta Żytomierza i obwodu żytomierskiego z delegacją województwa dolnośląskiego Rzeczypospolitej Polskiej. Głównym celem spotkania było omówienie zasad współpracy w dziedzinie kultury oraz wymiany studentów, uczniów, nauczycieli.

Na spotkaniu byli obecni prezes Rady Obwodowej Sergiej Maszkowski, wiceprezesi Jarosław Laguta i Włodzimierz Szyrma, prezydent miasta Żytomierz Sergiej Suchomlyn, Konsul Generalny RP w Winnicy Tomasz Olejniczak. Władze Dolnego Śląska reprezentował członek zarządu województwa dolnośląskiego Tadeusz Samborski.

Z nadzieją na owocną współpracę, członek zarządu województwa dolnośląskiego Tadeusz Samborski powiedział: „Celem naszej wizyty jest edukacja i kultura. I właśnie partnerstwo w tych dziedzinach będzie pierwszym i głównym kierunkiem, w którym będzie zmierzała nasza współpraca. I jeżeli, my zaczniemy tę współpracę rozwijać, to w przyszłości będzie łatwiej nawiązywać kontakty w innych dziedzinach”.

Na podstawie poprzednich ustaleń pomiędzy Żytomierskim Obwodowym Instytutem Podyplomowej Oświaty Pedagogicznej i Wrocławskim Centrum Podwyższenia Kwalifikacji Nauczycieli, omówiono możliwość staży dla nauczycieli języka polskiego. Już we wrześniu bieżącego roku do Polski wyjedzie czterech nauczycieli języka polskiego z obwodu żytomierskiego, a do Żytomierza przyjedzie czterech nauczycieli języka ukraińskiego z województwa dolnośląskiego. W ramach tej współpracy, planowano, że później uda się także realizować staż dla nauczycieli historii.

Walentyna Jusupowa, zdjęcia http://www.zhitomir.info, 06.07.16 r.