Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Władze obwodu chmielnickiego dosłuchały się do rzymskokatolików

Władze obwodu chmielnickiego dosłuchały się do rzymskokatolików

Źródło: wiadomosci.onet.plWspólnota rzymskokatolicka w obwodzie chmielnickim doczekała się rozporządzenia, zezwalającego jej na wolny od pracy dzień 25 grudnia.

23 grudnia w odpowiedzi na list od biskupa ordynariusza diecezji kamieniecko-podolskiej Leona Dubrawskiego Chmielnicka Administracja Obwodowa specjalnym rozporządzeniem potwierdziła prawo wiernych parafii rzymskokatolickich w obwodzie chmielnickim na skorzystanie z dodatkowych dni wolnych od pracy w związku z ich przekonaniami religijnymi.

O południu tego samego dnia w Telewizji Obwodowej prezes Obwodowego Związku Polaków Franciszek Miciński oraz wykładowczyni na Uniwersytecie Chmielnickim, doktor nauk teologicznych Irena Saszko wydały odpowiednie oświadczenie w tej sprawie, dziękując władzom za zrozumienie i szacunek do tradycji religijnych i narodowych.

Na decyzję władz wierni czekali od 14 grudnia, kiedy został złożony odpowiedni list z prośbą do Przewodniczącego Administracji Pana Zahorodniogo. Bodźcem do kierowania prośby była pozytywna decyzja w podobnej sprawie władz obwodu zakarpackiego a później także i winnickiego.

Słowo Polskie, 23.12.15 r.

 


{youtube}9K5W3fzdQVM{/youtube}