Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Władze Mołdowy po raz kolejny zwróciły się do Moskwy o wyprowadzenie wojsk z Naddniestrza

Władze Mołdowy po raz kolejny zwróciły się do Moskwy o wyprowadzenie wojsk z Naddniestrza

Źródło - independent.md

Prezydent Mołdowy Nicolae Timofti w ramach konferencji międzynarodowej „Polityka neutralności: międzynarodowa współpraca na rzecz pokoju i bezpieczeństwa” powiedział, że jego kraj nalega na wyprowadzeniu wszystkich, do ostatniego żołnierza, oddziałów wojskowych FR z regionu naddniestrzańskiego. Według Timofti Rosja zobowiązała się tego dokonać podczas Szczytu OBWE w Stambule, który odbył się w 1999 roku.

Południowy sąsiad Ukrainy od 1990 roku musi tolerować separatystyczną republikę naddniestrzańską, która zajmuje teren Mołdowy wzdłuż lewego brzegu Dniestru przy wsparciu militarnym Rosji.

Po raz kolejny powtarzamy, że najwyższy czas zakończyć wyprowadzenie rosyjskich wojsk i broni  terenów naszego państwa. Do tego chcemy transformacji operacji pokojowej w naddniestrzańskiej strefie bezpieczeństwa w misję międzynarodową – powiedział prezydent.

Słowo Polskie, 13.12.15 r.