Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » W Żytomierzu opowiedziano o możliwościach, które proponuje Unia Europejskiej dla Ukrainy

W Żytomierzu opowiedziano o możliwościach, które proponuje Unia Europejskiej dla Ukrainy

W dniu 7 lutego w Żytomierzu przy Narodowym Agro-Ekologicznym Uniwersytecie zaczęło działać Centrum Informacyjne Unii Europejskiej.

Na otwarciu wśród zaproszonych gości, był obecny także Prezes Przedstawicielstwa EU w Ukrainie Hugues Mingarelli. Centrum Informacyjne UE jest już 27. takim ośrodkiem na Ukrainie.

Celem uruchomienia takiego Centrum jest szerzenie informacji o Unii Europejskiej, jej polityki, pomoc placówkom edukacyjnym oraz centrom badawczym w kształceniu studentów oraz organizacji badań ds. integracji europejskiej, a także sprzyjanie studentom w debatach dot. poznanie procesów unijnych.

W ramach otwarcia Centrum zostało zaplanowano dużo różnych spotkań, lekcji, treningów, na które zostały zaproszeni aktywni mieszkańcy miasta, wszyscy chętni, prezesi miejscowych organizacji pozarządowych w tym i organizacji polonijnych Żytomierza.

Jedną z najciekawszych imprez był trening „Zarządzanie projektami dotacyjnymi EU dla doświadczonych wnioskodawców”, zorganizowany w dniu 7 lutego na Uniwersytecie Agro-Ekologicznym.

Dzień później w Żytomierskim Centrum Rozwoju Samorządu Miejscowego odbył się biznes-seminarium dla miejscowych przedsiębiorców, podczas którego mówiono o korzyści udziału w misjach handlowych UE. Mówiono m.in, o specyfice sprzedania towarów w placówkach handlowych w różnych krajach. W spotkaniu dla biznesu uczestniczyli przedstawicieli delegacji UE w Ukrainie.

Jako jeden z uczestników tych spotkań, w jakości i prezesa organizacji polonijnej i osoby, która równoległe prowadzi biznes, z pewnością mogę twierdzić, że podobne spotkania bardzo korzystne, poszerzają światopogląd, dają dobre kontakty do współpracy i nowe pomysły do wdrążenia i realizacji jak w działalności polonijnej tak i prowadzeniu biznesu.

Walentyna Jusupowa, Studencki Klub Polski w Żytomierzu, 12 lutego 2019 r.

lp

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code