Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » W Żytomierzu odbył się jubileuszowy XXV Festiwal Kultury Polskiej „Tęcza Polesia”

W Żytomierzu odbył się jubileuszowy XXV Festiwal Kultury Polskiej „Tęcza Polesia”

Już po raz kolejny w Obwodowej Filharmonii im. S. Richtera w Żytomierzu w ramach obchodów XII Dni Kultury Polskiej na Ukrainie odbył się coroczny Międzynarodowy Festiwal Kultury Polskiej „Tęcza Polesia”.

Tegoroczna edycja festiwalu stała sią jubileuszową bowiem została przeprowadzona po raz 25 i była poświęcona obchodom 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki oraz 30-lecia działalności Żytomierskiego Obwodowego Związku Polaków na Ukrainie.

W uroczystościach wzięli udział polscy dyplomaci na czele z kierownikiem Konsulatu Generalnego RP w Winnicy Damianem Ciarcińskim. Wśród gości przybyłych do Żytomierza na XXV Międzynarodowy Festiwal Kultury Polskiej „Tęcza Polesia” była oficjalna delegacja z Polski pod przewodnictwem przedstawicieli województwa śląskiego, kujawsko-pomorskiego, z partnerskich miast Płock i Bytom, prezesi organizacji polonijnych obwodu żytomierskiego i przedstawiciele mniejszości narodowych.

Na scenie przepełnionej sali Filharmonii Żytomierskiej zaśpiewały i zatańczyły Zasłużone dla Kultury Polskiej zespoły Żytomierszczyzny: „Koroliski”, „Dzwoneczki”, „Kolorowe ptaszki” i inni artyści.

XXV Międzynarodowy Festiwal Kultury Polskiej „Tęcza Polesia” został organizowany przez Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Winnicy.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 23 października 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code