Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » W Żytomierzu obchodzono 25-lecie franciszkańskiej prowincji Św. Michała Archanioła

W Żytomierzu obchodzono 25-lecie franciszkańskiej prowincji Św. Michała Archanioła

Fot. Kyrios

10 września w Żytomierzu metropolita lwowski arcybiskup Mieczysław Mokrzycki odprawił Mszę św. W ramach obchodów jubileuszu 25-lecia ustanowienia oficjalnych struktur franciszkańskiej prowincji Św. Michała Archanioła na Ukrainie.

Metropolita lwowski kierując słowo do braci mniejszych powiedział m.in.:

„Czcigodny ojcze prowincjale i cała wspólnota franciszkańska! Drodzy bracia i siostry! Święty Franciszek z Asyżu w „Uwielbiaj dzieła Boga” napisał: „Najwyższy, Wszechmogący, Wieczny Boże, Twoja sława, chwała i cześć i wszelkie błogosławieństwo”. Właśnie tymi słowami chcemy wśród wspólnoty franciszkańskiej wielbić Pana i dziękować za te 25 lat od momentu powrotu na drogi pokoju i dobra i tworzenie Prowincji św.Michała Archanioła na Ukrainie. Jeżeli chcemy po 25 latach wyznaczyć swoje dzisiaj i jutro i wybrać drogę życia, dla prowincji św. Michała Archanioła te słowa, opierające się na Piśmie Świętym, są najważniejszym wskaźnikiem i celem posługi duszpasterskiej. A ono mówi jasno i wyraźnie: Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli, inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, Który jest w niebie”. Bądźcie więc autentyczni, prawdziwi w tym co robicie i w tym co będziecie robić!

Razem z franciszkanami modlił się również biskup sufragan archidiecezji lwowskiej Edward Kawa.

Lidia Baranowska za: Portal Chrześcijański Kyrios, 24.09.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code