Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » W Żytomierzu z udziałem Polaków odbyło się spotkanie Międzynarodowego Trade Club

W Żytomierzu z udziałem Polaków odbyło się spotkanie Międzynarodowego Trade Club

W dniu 7 kwietnia w Żytomierzu odbyło się posiedzenie Międzynarodowego Trade Club. Obwód żytomierski reprezentował na spotkaniu zastępca przewodniczącego obwodowej administracji Jarosław Łaguta. Polskę reprezentowała Małgorzata Gawin, Kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie.

„Na terytorium obwodu Żytomierskiego skutecznie pracuje Rada Inwestorów. Następne wspólne spotkania trzeba zorganizować bezpośrednio z nimi, bowiem oni już nie przez pierwszy rok tutaj pracują. Usłyszeć od nich, z jakimi problemami stykają się oraz otrzymać zwrotną informację dotyczącą współpracy z nami. Jestem pewny, że ta opinia będzie dla was bardzo przydatna”, – zaznaczył Jarosław Łaguta.

Zastępca szefa żytomierskiej administracji obwodowej dodał, że w obwodzie wkrótce zacznie działać Agencja Rozwoju Regionalnego, priorytetem działalności której będzie m.in. poszukiwanie inwestorów i rozszerzenie potencjału inwestycyjnego obwodu żytomierskiego.

Dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarki, Handlu i Współpracy Międzynarodowej administracji państwowej Ołeksij Szatyło przy pomocy prezentacji multimedialnej opowiedział o obwodzie Żytomierskim, który m.in. eksportuje swoją produkcję do 105 krajów Świata.

Międzynarodowy Trade Club to społeczna organizacja, założona w grudniu 1992 roku. Na dzień dzisiejszy jego członkami są kierownicy i pracownicy wydziałów handlu i inwestycji z ok. 60 Ambasad różnych Państw oraz międzynarodowych organizacji akredytowanych w Ukrainie.

Na walnym zebraniu w 2014 roku na szefa klubu wybrano I sekretarza Ambasady Słowacji w Ukrainie pani Sofie Krajczową. Członkami zarządu są radcy różnych poselstw w tym: Bułgarii, Meksyki, Mołdowy, Kanady, Izraelu, Polski, Uzbekistanu i Finlandii.

Głównym celem działalności Trade Club jest informowanie zagranicznych dyplomatów o potencjału ekonomicznym, eksportowym, naukowo-technicznym Ukrainy oraz promocja pozytywnego wizerunku Ukrainy na rynku międzynarodowym.

Walentyna Jusupowa, 08.04.17 r.