Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » W Żytomierzu gościł Zenon Kiczka z polskiej Krajowej Izby Gospodarczej

W Żytomierzu gościł Zenon Kiczka z polskiej Krajowej Izby Gospodarczej

Zenon Kiczka w Żytomierzu9 lutego przedstawiciele Żytomierskiej Administracji Obwodowej spotkali się z prezesem Klubu Polsko-Ukraińskiego Biznesu, przewodniczącym komitetu rozwoju ekonomicznego Krajowej Izby Gospodarczej RP Zenonem Kiczką.

Gość z Polski wymienił poszczególne aspekty polityki Unii Europejskiej w zakresie nadania pomocy finansowej Ukrainie, możliwości współpracy obwodu żytomierskiemu z województwami w Polsce, opowiedział o realizacji projektów i rozwoju regionów.

Jednym z perspektywicznych kierunków zbliżenia mieszkańców Wschodniego Wołynia z Polska, z punktu widzenia Zenona Kiczki może stac się zorganizowanie warsztatów i lekcji o zmianach w unijnej polityce, przekazywanie doświadczenia w prowadzeniu i rozwoju biznesu, pisanie projektów oraz ich realizacja.

Krajowa Izba Gospodarcza ma możliwość informować polskich biznesmenów w Polsce o potencjale Żytomierszczyzny i możliwościach wzajemnej współpracy. „My wspieramy wszystkie inicjatywy, tak jak chcemy żeby było jak najwięcej kontaktów biznesowych, kulturalnych między naszym obwodem a Polską” – zaznaczył zastępca przewodniczącego Żytomierskiej Administracji Obwodowej Jarosław Laguta.

Uczestnicy spotkania omówili także możliwości staży przedstawicieli Żytomierszczyzny w Polsce oraz założenie w obwodzie żytomierskim Ukraińsko-Polskiego Biznes Klubu.

W spotkaniu uczestniczyła Wiktoria Laskowska-Szczur z Żytomierskiego Obwodowego Związku Polaków, współinicjator zorganizowania rozmów z Zenonem Kiczką.

Walentyna Jusupowa, fot.: житомир.today, 10.02.17 r.

 

Jarosław Łaguta – pierwszy od prawej