Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » W Winnicy zabrzmiały kolędy z Polski, Peru, Włoch, Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych

W Winnicy zabrzmiały kolędy z Polski, Peru, Włoch, Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych

Kolejna edycja międzynarodowego koncertu kolęd, który tak naprawdę jest lokalną inicjatywą 19 seminarzystów seminarium duchownego Redemptoris Mater, działającego w Winnicy, odbyła się 7 stycznia w kościele Ducha Świętego na Wiszence.

90 minut świetnej zabawy z tańcami i wspólnym śpiewaniem kolęd ku czci nowo narodzonego Dzieciątka Jezus zapewnili licznie zgromadzonym gościom klerycy z Peru, Stanów Zjednoczonych,  Polski, Hiszpanii, Włoch i innych krajów świata.

Egzotyczne brzmienie z obszaru peruańskich Andów w kolędzie „El burrito sabanero”, popularnie zwanej „Tuki, tuki”, amerykańska „Little drummer boy”, polska „Wśród nocnej ciszy”, „Chiri bim, chiri bom” oraz inne, w tym ukraińskie, w akompaniamencie gitar, bębnów i dzwoneczków donosiło w różnych językach radosną nowinę o narodzeniu na świat Zbawiciela świata.

W czasie wykonywania przez seminaryjnych artystów kilkunastu kolęd, młodzież parafialna rozdawała zebranym własnoręcznie upieczone pierniki w formie gwiazdek, aniołków i baranków.

Międzynarodowy koncert kolęd w Winnicy był aktem dziękczynienia ze strony rektora Seminarium  Redemptoris Mater Mirosława Cybulskiego oraz seminarzystów, a także proboszcza parafii Ducha Świętego Sergiusz Toberta za opiekę w postaci żywności i innych rodzajów pomocy, udzielonej seminarium ze strony parafian.

>>>> Słuchaj fragmentów międzynarodowego koncertu kolęd w Winnicy: 1, 2 <<<<

Słowo Polskie, 09.01.17 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code