Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » W Winnicy trwają pokazy najlepszych polskich filmów

W Winnicy trwają pokazy najlepszych polskich filmów

W poniedziałek, 8 kwietnia w kinie „Rodyna” w Winnicy odbył się pokaz polskiego filmu pod tytułem „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Przed rozpoczęciem seansu przedstawiciel Konsulatu Generalnego RP Agnieszka Góralska powitała serdecznie wszystkich przybyłych widzów, podkreślając że ten film to fascynująca, pełna wysiłku historia o sportowcu-Polaku, którym zachwycał się cały świat.

Film jest inspirowany historią życia Jerzego Górskiego, byłego narkomana, który po  ciężkiej wałce z nałogiem został sportowcem, zdobył tytuł mistrza świata w triathlonowych zawodach Double Ironman w Stanach Zjednoczonych. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w życiu głównego bohatera nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją do walki o swoje życie. Poznajemy losy dwóch związków Jerzego: z narkomanką Grażyną, która zostaje matką jego dziecka oraz z lekarką Ewą, dzięki której rozpoczyna leczenie. Jerzy Górski postanawia odmienić swoje życie,  stawia sobie dwa cele, sport oraz możliwość kontaktu z córką.  Pokazał całemu światu, że ma serce wojownika, wygrał z nałogiem i po latach odwyku połączonego z ciężkim treningiem został mistrzem świata w podwójnym triathlonie.

Wielką siłą „Najlepszego” jest pozytywna energia, którą daje i zaraża widza. Przez cały czas trwania seansu mamy świadomość, że spora część tego co pojawiło się w scenariuszu to prawdziwa historia o prawdziwym człowieku; ogromny w tym udział mają bardzo naturalne dialogi. Ten świetny film potrafi nas niesamowicie pochłonąć i umieść swoim duchem walki, przez co po seansie sami będziemy mieli ochotę przezwyciężyć kilka barier. Inspirująca historia, która budzi niezapomniane emocje, pomimo, że  znamy jej zakończenie.

W sali Winnickiego kina przy ul. M. Owodowa widzowie obejrzeli wzruszającą opowieść o człowieku, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna.

Przegląd filmu “Najlepszy” został zorganizowany przez Konsulat Generalny RP w Winnicy wspólnie z kinem “Rodyna” w ramach obchodów Dnia Zdrowia w Winnicy.

Wiktoria Bednarska, 16 kwietnia 2019 r.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code