Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » W Winnicy odbyło się bierzmowanie wiernych z trzech parafii

W Winnicy odbyło się bierzmowanie wiernych z trzech parafii

Wiernym od razu z trzech parafii rzymskokatolickich 15 listopada udzielono Sakramentu Bierzmowania w winnickim kościele Ducha Świętego (w dzielnicy Wiszenka).

Ogółem 59 kandydatów – 40 z kapucyńskiej parafii Matki Bożej Anielskiej, 7 – z parafii Ducha Świętego w Małych Kruszłyńcach, którą też opiekują się bracia kapucyni oraz 12 osób z wiszeńskiej parafii, której podobnie szczególnym patronem jest Święty Duch, zostali namaszczeni świętym krzyżmem przez biskupa ordynariusza diecezji kamieniecko-podolskiej Leona Dubrawskiego.

Z okazji tak znacznego święta na Wiszence odprawiono specjalną Liturgię, której zazwyczaj nie ma w kalendarzy niedzielnych mszy. Koncelebrowali mszę proboszcz Sergiusz Tobert i o. Konstanty Morozow OFMCap. W uroczystości oprócz kandydatów do Bierzmowania wzięli udział także ich świadkowie, rodzina i miejscowi parafianie. Dolny kościół pękał w szwach.

Pomiędzy bierzmowanymi można było zobaczyć także osoby dorosłe – starsi panowie i panie. I starzy i młodzi zostali bardzo szczegółowo „sprawdzeni” przez biskupa na znajomość Katechizmu. Leon Dubrawski podszedł praktycznie do każdego z nich i pytał, skąd się wzięła modlitwa Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, ile ksiąg liczy Biblia. Po pomyślnym „egzaminie” wszystkim kandydatom udzielono Sakramentu Bierzmowania.

Tekst oraz zdjęcia: Olena Kaczurowska, 16.11.15 r.


{morfeo 1041}

{youtube}{/youtube}