Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W Winnicy Caritas-Spes uruchomił pralnię społeczną

W Winnicy Caritas-Spes uruchomił pralnię społeczną

Fot. Caritas Spes

9 lutego biskup Leon Dubrawski poświęcił w Winnicy pralnię społeczną, uruchomioną przy wsparciu partnerów międzynarodowych.

Pralnia społeczna to miejsce, w którym można wyprać i wysuszyć ubrania oraz pościel, gdzie mogą udać się osoby, które nie mają odpowiednich warunków do prania w miejscach swojego zamieszkania.
Pralnia będzie działać w ośrodku Caritas-Spes Winnica przy ulicy Sobornej 18.

Lista osób, które otrzymają dostęp do pralni:

– przesiedleńcy z terenów objętych wojną mieszkający w Winnicy w internatach, szkołach i innych obiektach noclegowych, w których nie ma odpowiednich warunków do mycia się ( przy wejściu na teren pralni wymagane jest zaświadczenie).
– lokalni emeryci, którzy nie mają odpowiednich warunków do mycia w domu (zaświadczenie emerytalne jest obowiązkowe)
– miejscowe rodziny wielodzietne, które nie mają odpowiednich warunków do mycia w domu (wymagane jest zaświadczenie o dużej rodzinie).

Z pralni można korzystać raz w miesiącu po wcześniejszym umówieniu. Pralnia będzie czynna we wtorki i czwartki w godzinach od 9:00 do 16:00.

Wstępna rejestracja telefoniczna odbywa się w poniedziałek od 9:00 do 12:00 pod numerem+38 068-983-73-46. We wtorki i czwartki od 9:00 do 9:30 pracownik społeczny przyjmuje ubrania do prania. Maksymalna waga rzeczy to 5 kg.

Po wypraniu i wysuszeniu odzieży od 15:00 do 16:00 – możliwe jest przekazanie odzieży do właściciela.

Słowo Polskie za: Caritas-Spes, 13 lutego 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code