Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W Warszawie wręczono nagrody uczestnikom konkursu „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”

W Warszawie wręczono nagrody uczestnikom konkursu „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”

11 stycznia 2019 r. w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie odbyło się wręczenie nagród uczestnikom konkursu “Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”.

Konkurs odbył się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a został zorganizowany tradycyjnie przez Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego.

W skład Komitetu Honorowego wchodzili m.in Minister Obrony Narodowej – Mariusz Błaszczak, Minister Edukacji Narodowej – Anna Zalewska oraz Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek.

Gleb Marczenko – podopieczny Narodowo Kulturalnego Stowarzyszenia Polaków “Polska Nuta” w Odessie dostał indywidualne wyróżnienie w konkursie. Jego praca została nagrodzona spośród wielu pracy przysłanych nie tylko z Polski, ale także z wielu innych krajów.

Słowo Polskie na podstawie informacji KG RP w Odessie, 2 lutego 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code