Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » W Warszawie odbyło się spotkanie szefa polskiego MSZ z członkami Rady Programowej Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa

W Warszawie odbyło się spotkanie szefa polskiego MSZ z członkami Rady Programowej Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa

Minister spraw zagranicznych RP Jacek Czaputowicz 18 lipca spotkał się z polskimi ekspertami, którzy zasiadają w Radzie Programowej Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa.

– Jest miejsce dla działalności Forum, dlatego zachęcam do prowadzenia dyskusji i wzmocnienia wysiłków na rzecz rozwoju dobrych relacji z Ukrainą – mówił minister podczas spotkania.

W trakcie rozmów omówiono dotychczasowe funkcjonowanie Forum i perspektywy jego dalszych działań. Szef polskiego MSZ zapewnił, że Polsce zależy na kontynuowaniu strategicznego partnerstwa z Ukrainą. Przedstawił również formy zaangażowania na rzecz interesów Kijowa na forach organizacji międzynarodowych.

Rada Programowa Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa skupia historyków, politologów i działaczy z obszarów kultury i gospodarki, zaangażowanych na rzecz pogłębienia relacji polsko-ukraińskich.

Słowo Polskie na podstawie informacji MSZ RP, 20.07.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code